Новата кауза на „Дари капачка“ в Бургас – реанимобил с оборудване за бебета


| Прочетено Прочетено: 1699 пъти | КоменариКоментари: 0



Новата кауза на Дари капачка в Бургас – реанимобил с оборудване за бебета

Покупка на линейка с оборудване за новородени - това е следващата кауза на кампанията „Дари капачка – спаси живот“. След като за по-малко от година кампанията събра средствата за покупка на нов кувьоз за Отделението по неонатология на УМБАЛ Бургас, организаторите поставиха нова цел – да осигурят реанимобил. Той ще се използва за транспортиране на бебета и малки деца – пациенти на Бургаската болница.

„Тук правим всичко, на което сме способни, за да спасим живота на новородените. Но понякога нашите сили не са достатъчни и се налага да транспортираме бебета до София – за спешни животоспасяващи операции. Това лято, в 40-градусовите температури, се наложи да возим бебе на 3 дни в стара линейка без климатик, когато всеки допълнителен градус увеличава риска за живота на детето“, разказа д-р Стилияна Томова, началник на Отделението по неонатология.

В момента в България има само два реанимобила, оборудвани за превоз на малки пациенти, като и двата са в София. Линейките на болницата са стари и условията в тях не са комфортни за малките бебета.

Тъй като транспортиране на новородени се налага рядко, реанимобилът ще бъде използван и за превоз на бебета и малки деца, настанени в други отделения, както и от други болници в Бургас. Ще се търси автомобил, който може да не е чисто нов, достатъчно е да е в добро състояние и да разполага с нужното оборудване.

Днес новата кауза на кампанията бе представена пред основните дарители на капачки – децата от детските градини и училищата в Бургас и региона. В болницата дойдоха над 150 ученици, заедно с учители и родители. Те видяха кувьоза, купен с техните капачки и се снимаха с лекарите от неонатология. Повечето споделиха, че са родени в Бургаската болница и се радват, че могат да помогнат тя да се грижи по-добре за своите малки пациенти. Лекарите разказаха и показаха за какво служи апаратът и как замества майчината утроба.
Кувьозът, купен със средства от кампанията „Дари капачка – спаси живот“, струва 13 380 лв. От покупката му до момента от върнати капачки и дарители са постъпили още 4419 лв. Сумата ще бъде пренасочена за новата кауза – покупка на реанимобил.

УМБАЛ Бургас още веднъж изказва благодарност към всички дарители и институции, подпомогнали каузата на „Дари капачка – спаси живот“.











Акценти от Здравница



Цигарата - бавен удар по мозъка и паметта!

Цигарата - бавен удар по мозъка и паметта!

Известно е, че тютюнопушенето е важен, но за съжаление трудно контролиращ се рисков фактор за мозъчносъдови заболявания, деменция, множествена склероза и нарушения на съня....още

Метаболитен синдром: Началото се корени още във феталния период

Метаболитен синдром: Началото се корени още във феталния период

Метаболитният синдром представлява комплекс от метаболитни нарушения, включващи затлъстяване, инсулинова резистентност, хиперлипидемия, артериална хипертония и както и повишен риск от сърдечно-съдови заболявания и захарен диабет....още

Есента и кожата: Защо студът и влагата изострят дерматологичните проблеми

Есента и кожата: Защо студът и влагата изострят дерматологичните проблеми

Хората често възприемат лятото като сезон на слънчеви изгаряния, а есента - като време за почивка на кожата. Истината е, че именно есента е период на сериозни предизвикателства....още

Десет рецепти и съвети за раздразнени очи

Десет рецепти и съвети за раздразнени очи

Независимо дали става въпрос за зачервени очи, парене или сълзене, тези съвети могат да ви бъдат от полза. С нежни природни средства състоянието на очите може да бъде облекчено и дори да изчезнат оплакванията....още


Виж още от акценти

 

За потребителя

Продуктите на Здравница

Свински желатин за здрави стави Свински желатин за здрави стави

Желатинът укрепва клетките и вътрешните влакна, има благоприятен ефект върху съединителната тъкан, подпомага възстановяването на увредените стави....


Цена: 9.50 лв.


Билкова смес №20 (при киста на яйчниците)
Билкова смес №20 (при киста на яйчниците)

Сода, без алуминий - 250 гр.
Сода, без алуминий - 250 гр.

Масло от черен кимион
Масло от черен кимион

Безалкохолна прополисова тинктура - Здравница
Безалкохолна прополисова тинктура - Здравница

Ябълков пектин на прах
Ябълков пектин на прах

Билкова смес №15 (при псориазис)
Билкова смес №15 (при псориазис)

Всички продукти








Най-търсено в Здравница Най-търсено в Здравница



Заболявания Заболявания

 

Билки Билки

 

Народни рецепти Народни рецепти

Всички заболявания Всички билки Всички народни рецепти

Намери бързо:    

"Ню Ес Нет ЕООД" предупреждава, че предоставената информация на страниците на ЗДРАВНИЦА не може да замени посещението на лекар, поставянето на професионална диагноза и провеждането на нужното лечение.

Facebook - Здравница Twitter - Здравница RSS - Здравница

Използването на материали от Zdravnitza.com задължително става след позоваване на източника и линк към съответната страница!

Здравница
Здравница
Здравница
   
Здравница

Copyright © 2006-2022 Zdravnitza.com Всички права запазени.
Zdravnitza.com е собственост на "Ню Ес Нет ЕООД" : Условия за ползване

email